Jeseničani na domačem ledu osvojili le točko (foto: Simon Maljevac)

Najboljša slovenska hokejska kluba sta imela delovno soboto. Medtem ko so Ljubljančani na drugi tekmi turnirja Celinskega pokala v Italiji doživeli še drugi poraz, so Jeseničani v Alpski ligi v Podmežakli ugnali Feldkirch.

Po petkovem porazu proti domačemu Rittnu (1:2), so hokejisti ljubljanske HK SŽ Olimpije v soboto popoldne ob zadetkih Luke Zorka in Nika Simšiča klonili še proti madžarskemu Ferencvarošu (2:3). Tako so še pred nedeljskim dvobojem zadnjega kroga proti španskemu San Sebastianu ostali brez možnosti za napredovanje.

Kako je nov neuspeh svojega moštva pokomentiral trener Gregor Polončič?

Slavje v Podmežakli

Precej boljše volje so sobotni večer pričakali Jeseničani. V domači Podmežakli so v obračunu 9. kroga Alpske lige ugnali avstrijski Feldkirch s 4:0. Mrežo nekdanjih evropskih prvakov je v 6. minuti načel Nejc Stojan. Minuto zatem je bil uspešen Andrej Hebar, ki je v 58, minuti postavil končni rezultat, za železarje pa je bil uspešen še Erik Svetina.