Še ena zmaga Maren Lundby, Križnarjeva osma

V ženski kategoriji je na tekmi za svetovni pokal v smučarskih skokih v norveškem Trondheimu še enkrat več zmagala odlična norvežanka Maren Lundby. Na drugo mesto se je uvrstila Nemka Juliane Seyfarth, zadnjo stopničko odra za zmagovalce pa je zavzela Avstrijka Eva Pinkelnig. Naša najboljša skakalka je bila Nika Križnar.

Lundbyjeva je znova dokazala, da skače v življenjski formi in tako vzela še eno zmago v svetovnem pokalu. V prvi seriji je skočila 133 metrov v drugi pa še pol metra dlje in ravno konstantnost obeh dobrih skokov ji je vnovič prinesla prvo mesto. Seyfarthova je po 132,5 metrih v prvi seriji v finalu še dodala nekaj metrov in pristala pri daljavi dneva 137,5, toda točkovna izravnava jo je privedla »zgolj« na drugo mesto, dobrih deset točk za Norvežanko. Pinkelnigova se je razveselila ene redkih uvrstitev na oder v svoji karieri. S skokoma dolgima 131 in 128 metrov je osvojila končno tretje mesto.

Nabjoljša Slovenka je bila znova Nika Križnar. V prvi seriji se ji skok ni ravno posrečil, pristala je pri 177,5 metrih, a je v finalu za 9 metrov izboljšala svoj rezultat, pridobila nekaj mest in končala kot osma. Urša Bogataj je bila 14. (115,5 in 120 m), Katra Komar 22. (113,5 in 112,5 m),  Špela Rogelj 24. (114 in 113,5 m), Jerneja Brecl 25. (110 in 115,5 m), Maja Vtič pa 30. (106 in 100 m).