Marcel Rodman uspešno tudi v Alpski ligi

Po zmagi nad Triglavom v slovenski ligi je varovance novopečenega trenerja HDD Sij Acroni Jesenic čakala precej težja preizkušnja v ligi AHL. Jeseničani so se pomerili z lanskim podprvakom Rittnom, Rodman pa je ognjeni krst prestal uspešno, saj je njegovo moštvo zmagalo s 7-4.

Da naloga v Podmežakli ni bila lahka nakazuje tudi statistični podatek, ki je pred tekmo govoril v prid Rittnerja. Avstrijci so pred srečanjem z Železarji, na zadnjih desetih tekmah namreč slavili kar devetkrat.

To pa aktualnih slovenskih prvakov ni prestrašilo. Z izjemno drugo tretjino, so z izidom 5-1 razblinili vse dvome o končnem zmagovalcu in poskrbeli za mirnejšo zadnjo tretjino v kateri so nekoliko popustili. Padec igre je razumljiv, saj so si Gorenjci visoko prednost , 6-1 priigrali že v 34. minuti. Za Jesenice je po dvakrat zadel Tadej Čimžar, gole pa so prispevali še Erik Pance, Žiga Urukalo, Phillipe Paradis, Blaž Tomaževič in Lan Brun Rauh.

Jeseničani v soboto prihajajo v Ljubljano, kjer bodo poskušali nadaljevati uspešno zastavljen niz pod novim trenerjem.

Avtor: Timotej Prosenc