Kranjec v finalu nekaj izgubil, zmaga Kristoffersenu

58. Pokal Vitranc je danes dobil novega veleleslalomskega zmagovalca. Tekma je potekala v znamenju norveške reprezentance, ki jim prizorišče v Kranjski Gori očitno leži. Zmaga je pripadla Henriku Kristoffersenu, drugo mesto pa je osvojil še en Norvežan Rasmus Windingstad. Tretji je bil Švicar Marco Odermatt. Žan Kranjec je v drugem teku nekoliko pokvaril uvrstitev, saj je nazadoval iz šestega na deveto mesto.

Henrik Kristoffersen je bil najhitrejši že po prvi vožnji, v finalu pa je zmago zgolj potrdil. Windingstad je zaostal za 24 stotink, Odermatt pa za 56 stotink sekunde. Lanski zmagovalec Marcel Hirscher je osvojil šesto mesto, njegov glavni tekmec v skupnem seštevku Alexis Pinturault je bil sicer mesto pred njim, vendar ima zgolj še teoretične možnosti za končno zmago.

Preostala Slovenca, Štefan Hadalin in Borut Božič sta bila prepočasna za nove točke svetovnega pokala. Jutri bo v sklopu Pokala Vitranc na sporedu še slalom.