Kopitar in druščina znova v negativni seriji

Po dveh zaporednih zmagah so Los Angeles Kings v svoji navijačih vzbudili nekaj novega upanja, sedaj pa so očitno znova padli v igri. Calgary Flames so Kraljem v sklopu mini kanadske turneje prizadejali drugi zaporedni poraz, ki je štel 1-4.

Anže Kopitar se tokrat ni naigral. V celotni tekmi je sprožil en strel v okvir vrat, sicer pa novih točk ni zbral. Nasploh je obramba Calgaryja opravila fantastično delo, saj so gostje sprožili vsega 14 strelov.

Od domačih igralcev je najbolj blestel Mikael Backlund, ki je na dosegel podajo in dva gola, prvega vsega skupaj po 36 sekundah. V 14. minuti je sicer uspel izenačiti Adrian Kempe in izzid 1-1 se je obdržal do zadnje tretjine. Takrat so hokejisti Calgaryja znova stopili na plin in najprej izkoristili power play, preko Johnnyja Gaudreauja. Ko so Kralji v zadnji minuti lovili priključek so jih domači znova šokirali, spet je zadel Backlund, ki je 24 sekund kasneje podal še Monahanu za končnih 1-4.
Anže Kopitar in soigralci tako s 16. porazi ostajajo najslabše moštvo lige NHL.

Avtor: Timotej Prosenc