Hlava slavil pred domačim občinstvom

Poleg tekem za Grand prix v ženski konkurenci, je v nedeljo na srednji napravi v Frenstatu potekala tudi moška preizkušnja za točke celinskega pokala. Najboljši je bil domačin Hlava, med deseterico pa sta končala dva Slovenca.

Stopničke sta dopolnila Avstrijca. Florian Altenburger je osvojil drugo mesto in za dobri dve točki premagal rojaka Aschenwalda.
Žak Mogel je kot najboljši Slovenec osvojil 5. mesto, v deseterici pa se mu je pridružil Rok Justin na 9. mestu. Točke sta osvojila še dva Slovenca, Jaka Hvala, ki je končal na 13. mestu in Ernest Prišlič  na 21. mestu.

Tekme za celinski pokal se bodo nadaljevale čez dva tedna v Avstriji, že prihajajoči konec tedna pa se bodo fantje zopet borili za točke velike poletne nagrade, na Japonskem.

Avtor: Ana Černe