Hirscher razred zase, Kranjec na koncu na 9. mestu

Slovenski smučar Žan Kranjec je v francoskem Val d’Isereju izpustil priložnost, da se zavihti na oder za zmagovalce, potem ko je bil po prvem teku na izvrstnem 2. mestu. Veliki zmagovalec je postal Marcel Hirscher, ki je najbližjega zasledovalca pustil za sabo 1,18 sekunde.

Marcel Hirscher je bil na prvem veleslalomu sezone drugi, na današnji preizkušnji pa je pokazal, da je še vedno razred zase v veleslalomu. Na drugem mestu je končal Norvežan Henrik Kristoffersen z zaostankom 1,18 sekunde, na stopničkah pa se jima je pridružil še Šved Matts Olsson z zaostankom 1,31 sekunde.

Žan Kranjec je po odličnem prvem teku izpustil priložnost, da se drugič v karieri zavihti na oder za zmagovalce, saj je z slabšo vožnjo v drugem teku padel iz 2. mesta na končno 9. mesto. Drugi Slovenec Štefan Hadalin se žal ni uspel prebiti v drugi tek in je že po prvi vožnji končal na 38. mestu.

Avtor: Aljoša Gregorec