Domen Prevc: “Vse se mi je lepo izšlo”

V Sapporu sta na prvi tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih odlično nastopila Domen in Peter Prevc, ki sta končala med prvo deseterico, Domen je bil tik pod stopničkami na četrtem mestu.

Na prvi, nočni tekmi smučarjev skakalcev v Sapporu, je nastopilo pet slovenskih skakalcev, Rok Justin je obstal v včerajšnjih kvalifikacijah. Po prvi seriji je bil najboljši od naših Anže Lanišek, ki je s 127 metri in 114,3 točkami zasedal 10. mesto. Domen Prevc je s 130 metri in 108,9 točkami zasedal 13. mesto, Cene Prevc je s 130.5 metri in 107,3 točkami zasedal 15. mesto, Peter Prevc je bil s 124.5 metri in 104,1 točkami na 18. mestu, Timi Zajc je nove točke ujel s 126.5 metri in 101,8 točkami na 22. mestu.

Vodil je domačin Rjoju Kobajaši, ki je skočil 141.5 metrov, zbral je 131,0 točk, drugi je bil Stefan Kraf s 138 metri in 124,9 točkami, tretji pa Poljak Dawid Kubacki s 136 metri in 121,2 točkami.

Finalna serija je močno premešala vrstni red. Zajc je s 123.5 metri in 205,1 točkami napredoval na 17. mesto, ki si ga je na koncu razdelil z Laniškom, ki je v finalu skočil slabše, 115.5 metrov, zbral pa je 205,1 točk. Tik za njima je bil Cene, ki je s 120.5 metri in 200,7 točkami končal na 19. mestu.

Sijajno se je razpletlo za najmlajšega in najstarejšega Prevca. Peter je s 134.5 metri in 223,1 točkami napredoval na končno 7. mesto. “Za mano je še ena dobra tekma, super rezultat. S skoki še nisem najbolj zadovoljen. V drugi seriji sem imel kar nekaj sreče, da sem imel vzgornik na pravem mestu skakalnice. Tudi zaradi tega sem lahko lepo napredoval v finalni seriji,” je povedal najstarejši Prevc.

Domen pa je dolgo časa vodil s 136 metri in 228,2 točkami. To je bilo na koncu dovolj za vrhunsko četrto mesto. “Danes sta mi uspela dva v redu skoka. Zelo sem zadovoljen, na koncu se mi je vse lepo izšlo, bil sem celo pod stopničkami, tako da sem res zelo, zelo zadovoljen,” je povedal najmlajši Prevc. Premagali so ga le Jukija Sato, osmi po prvi seriji, ki je zbral 244,3 točk, drugi je bil Kraft z 234,1 točkami, tretji pa Kubacki z 229,5 točkami.

Takole je tekmo povzel Gorazd Bertoncelj, glavni trener naših skakalcev: “Danes smo bili ekipno zelo uspešni, Domen odličen z dvema dobrima skokoma, tudi Peter je v finalu zelo dobro stopnjeval svoj dosežek. Čestitke tudi Cenetu za 19. mestu, Anže je dvakrat opravil svoj skok v zelo težkih vetrovnih pogojih. Popolnoma ne moremo biti zadovoljni s Timijem, ki je v poskusni seriji opravil odličen skok, na tekmi pa mu tega ni uspelo ponoviti. Jutri je nov dan in verjamemo, da bomo zopet uspešni.”

Jutri bo v Sapporu še ena tekma, že ponoči ob 2. uri po slovenskem času.