Anže Kopitar in soigralci po sušnem obdobju, vendarle do zmage

Za slovenskim hokejskim asom in njegovimi Los Angeles Kingsi je izjemno težko tekmovalno obdobje. Kar 6 zaporednih tekem niso okusili slasti zmage in tako kar 17 dni v ligi NHL niso osvojili niti točke. Tokrat pa so pred svojimi navijači, v domačem Staples centru pokazali karakter in po preobratu premagali New York Rangerse (4-3).

Krizi v Los Angelesu kar ni bilo videti konca. Potem, ko so v prejšnjem krogu proti moštvu, Minnesota Wild vknjižili nov poraz (4-1), je navijače šokirala še novica o novi poškodbi prvega vratarja Jonathana Quicka. Tudi tokrat naj bi šlo za poškodbo spodnjega dela telesa, čas odsotnosti pa za zdaj ni znan. Na srečo domače ekipe se je v tej sezoni, kot dobra zamenjava Quicku že dokazal mladi Jack Cambell, kralji pa so kot alternativo vpoklicali še slovaškega vratarja Petra Budaja.

Los Angeles Kingsi so na zadnjih 6 tekmah, do tekme proti Minnesoti, zabili 8 golov in jih sami prejeli kar 29. Ekipa na sploh ni funkcionirala kot bi si želela, tudi Kopitar je proti Minnesoti sprožil en sam strel na vrata. Tekma proti Rangersom se ni začela po načrtih Los Angelesa. Domači so se pred več kot 18000 navijači hitro znašli v zaostanku z 0-2.

Preobrat je začel veteran pri Kraljih, Dustin Brown. Brown je tako zaznamoval svojo vrnitev na ledene ploskve, saj je zaradi poškodbe prsta izpustil prvi del sezone. Podajo za drugi zadetek je prispeval Kopitar. Los Angeles je v zadnji tretjini preko Lewisa pobegnil na 3:2, vendar so gostje še uspeli izenačiti. Zmago in končni rezultat, 4:3 je v zadnji minuti prinesel Alec Martinez.

S to zmago si je nekaj časa na klopi Kraljev gotovo kupil trener John Stevens, ki pa bo moral močno zavihati rokave, saj njegova ekipa zaseda zadnje mesto v Zahodni konferenci lige NHL. Naslednje srečanje Kopitarja in druščino čaka v noči na petek, ko bodo gostili še klub iz Vzhoda, Philadelphia Flyerse.

AVTOR: Timotej Prosenc